Výstavy a besedy

November 2022: Výstava obrazov a artefaktov v Novohradskej knižnici, Lučenec

Srdečne vás pozývame na výstavu Ivky Jackuliakovej a Petry Rapčanovej s názvom Labyrint
Dobšinského rozprávok. Tešíme sa na vás.

Júl 2022: Výstava obrazov a artefaktov pod názvom Objatie detstva,
Múzeum Prvého slovenského gymnázia, Revúca

O dvanástich mesiačikoch, Pamodaj šťastia lavička, Soľ nad zlato…kto by nepoznal rozprávky Pavla Dobšinského, ktoré nás sprevádzali našim detstvom… Včera sa v podkroví Múzea PSG konala vernisáž „ Objatie detstva“. Nápad a realizácia celého projektu pochádza z dielne Ivany Jackuliakovej. Ivanka je klobúčnička, výrobkyňa párt (pokrývok hlavy), čeleniek, ktoré sú nosným prvkom vystavených fotografií. Spolu s fotografkou Petrou Rapčanovou vytvorili atraktívne fotozábery, ktoré odkazujú na Dobšinského rozprávky.
Tieto dámy dva roky po sebe vytvorili originálne kalendáre Zrniečka Gemera – Malohontu (2021) a Labyrint Dobšinského rozprávok (2022).

 

Ďakujeme všetkým, ktorí si v nedeľný podvečer našli čas a mohli si „vychutnať“ Pavla Dobšinského v podaní skvelého Juraja Genčanského.

Júl 2022: Výstava obrazov a artefaktov v rámci akcie Dedina ožíva v Drienčanoch na fare P.E.Dobšinského
Máj 2022: Besede so študentmi v rámci dní Dobšinského rozprávkový Gemer, Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Dobšinského rozprávkový Gemer je tradičné podujatie venované zachovávaniu slovenskej ľudovej rozprávky vo všetkých jej podobách, ktorého cieľom je formovanie osobnosti a postojov detí a mladých ľudí, posilnenie príslušnosti k tradíciám, k regiónu, iniciovanie mladých začínajúcich autorov k tvorbe rozprávok a v neposlednom rade pripomenutie si odkazu P. E. Dobšinského.
Záver podujatia patril Nášmu-Vášmu kalendáru Labyrint Dobšinského rozprávok 2022. Ďakujeme za pozvanie a fantastických poslucháčov.

Apríl-Máj 2022: Výstava obrazov v knižnici Štefana Pasiara, Hnúšťa
November-December 2021: Výstava obrazov a artefaktov v knižnici Mateja Hrebendu, Rimavská Sobota